Poznámky, novinky, FAQ

FAQ

Na monitoru je vidět pouze barevná duha
Obě PC jednotky jsou zapnuty a aktuálně jsou nečinné. Řešením je klepnutí myší kdekoliv do duhového obrazu.
 
Je vidět pouze jeden operační systém
Druhá PC jednotka buď nepracuje, nebo není správně provedeno nastavení popsané v kapitole „Po instalaci operačního systému“.

Po startu operačního systému nepracuje myš nebo klávesnice
Vytáhnout konektor USB příslušného PC a znovu zastrčit. Zařízení obnoví svoji konfiguraci.

Poloha kurzoru myši „uskakuje“ při přepínání mezi operačními systémy
Obvykle se objevuje u operačního systému, který nemá korektně (v souladu s normou) implementováno zařízení typu HID, přes které klávesnice a myš pracuje. Zjištěno například u operačního systému Ubuntu 8.4.. Problém lze vyřešit pouze získáním správného ovladače HID od výrobce operačního systému. 

Indikace „Num lock“, „Caps lock“ a „Scroll lock“ na klávesnici nepracuje
Pro správnou funkci indikace je nutná komunikace mezi operačním systémem a klávesnicí. Pro dodržení úplného bezpečnostního oddělení obou PC jednotek, není komunikace mezi operačním systémem a klávesnicí možná. Indikace klávesnice u NSW tedy obvykle nepracuje. Nejde o chybu ale o bezpečnostní požadavek. Obvyklým řešením je instalace utility do operačního systému, která ukazuje stav klávesnice například v „SysTray“.

Zodolněná verza MLA Switch a MLA datová dioda

Na třetí čtvrtletí 2009 se připravuje zodolněná verze zařízení MLA Switch, které bude moci být fyzicky umístěno v prostředí s vyšším stupněm utajení a se systémem s nižším stupněm utajení bude komunikovat po optickém kabelu. 

Zároveň bude v první polovině roku 2009 uvolněna zodolněná verze datové diody, která bude sestávat ze dvou oddělených čístí - přijímače a vysílače, které budou rovněž propojeny optickým kabelem. Tato verze datové diody je v současné době posuzována na jednosměrný přenos dat mezi sítí Neutajovanou a Tajnou.

Nová verze MLA PCI

Verze 2.1.0 umožňuje zamykání aktivních aplikací a jejich přepínání pomocí klávesy {TAB}. Připravovaná verze 3.0 přináší možnost nastavení klíčovací barvy pro každý vstup zvlášť

Vývoj v oblasti OS

Ve spolupráci s partnery probíhá vývoj úpravy jednoho ze standardních operačních systémů do varianty MLS. Po dokončení vývoje (předpoklad jaro/léto 2009) bude k dispozici operační systém zcela nové generace pro budoucí, vysoce bezpečné aplikace.

Positron labs s.r.o, 2009
Code: Jiří Honomichl